2017 Talent Search Winners

                                                                         sradultelimsradultelim

 

 

 

 

 

  Junior Eliminations April 29

junioreliminations

Junior Division Semi-Finalist
1. Michael Paul Castleberry
2. Laney Evans
3. Darby Asher
4. Layla Spring
5. Corie Moore
6. Alisabeth Culp
7. Sara Hedgepath

 

 

Beginner & Instrumental Eliminations April 22 

beg & instruBeginner Division Semi-Finalist
1. Candice Gunn
2. Mason Ramsey
3. Cash Singleton
4. Bailey Allred
5. Ellie Hack
6. Kadence Monroe

 

 

 

 

instrInstrumental Division
1. Cutter Singleton
2. Paul Ellingsen
3. Kadence Monroe (not pictured)
4. Ian Bastida

 

 

 

 

 

week 12Week #12 April 15 – Top Point Winner Autumn Dunaway

Beginner Division
1. Spencer Gardner from Paducah, KY
Junior Division
1. Tori Fredrick from Murray,KY
Adult
1. Autumn Dunnaway from Wickliffe, KY
2. Kolt Boddy from Benton, KY
3. Zach Colson from Mayfield, KY
Sr Adult
1. Don Phillips from Oakland,TN
2.  Kenny Earl from Gilbertsville, Ky
Instrumental
1.
Paul Ellingsen from Benton, KY
2. Autumn Kammerdiener from Eddyville, KY

Beginner Divisweek 11ion
1. Madisyn Stephens from Hardin, KY & Charlie Fletcher from Kirksey, KY~ Tie
Junior Division
1. Layla Spring from Lebanon, KY
2. Eliana Weston from Morocco, IN
Adult
1. Leah Vargo from Benton, KY, Summer Adams from HEnderson, KY ~ Tie
Sr Adult
1. Randy Boren from Almo, KY
2. Don Phillips from Oakland ,TN
3. Kenny Earl from Gilbertsville, Ky
Misc
1.
Hack Girls & Spencer Gardner & Mama June from Paducah, KY ~ Tie

week 10

Week #10 April 1 – Top Point Winner Gabye Arnett

Junior Division
1.Jordan Miller from Dice, KY
2. Ryker Cagle from Clinton, KY
Adult
1. Gabye Arnett from Mayfield, KY
2. Leah Vargo from Benton, KY
3..Summer Adams from Henderson, KY
Sr Adult
1. Claude Moore from Princeton,KY
2. Kenny Earl from Gilbertsville, kY

 

week 9Week #9 March 25 – Top Point Winner Darby Asher

Beginner Division
1 Allie Asher from Uniotown, KY
Junior Division
1.Darby Asher from Uniontown, KY
2.Sierra Carroll from Gallatin, TN
Adult
1. Lexy Tays from Princeton,KY
2. Autumn Dunaway from Wickliffe, KY
3.Shawn Davis from Hickory, KY
Sr Adult
1. Jason Carroll from Gallatin, Tn
2. Ronald Devillez from Paducah, KY

3. RIck Canup from Metropolis,IL

week 8Week #8 March 18 – Top Point Winner Laney Evans

Beginner Division
1 Bryan Soto from Hopkinsville, KY
2 Madisyn Stevens from Hardin, KY
Junior Division
1.Laney Evans from Calvert City, KY
2.Eliana Weston from Morrocco, Indiana
Adult
1. Justin Meredith from Glasgo, KY
2. Dan Arnett from Benton, KY
3. Lexy Tays from Princeton, KY
Sr Adult
1. Vernn Dunn from Sesser, IL
2. Danny Gilliam from Paducah, KY
Instrumental
1.Jasper Cosby from Calvert City, KY

week 7Week #7 March 11 – Top Point Winner Shelby Weaver

Beginner Division
1 Bella Hack from Benton, KY
2 Bryan Soto from Hopkinsville, KY
3. Madisyn Stephens from Hardin, KY
Junior Division
1.Kirsten Walker from Benton, KY
2.Darby Asher from Uniontown, KY
Adult
1. Shelby Weaver from Kuttawa, KY
2. Summer Adams from Henderson, KY
Sr Adult
1. Keith Dunning from Martin, TN
Instrumental
1. Ian Bastida from Paducah, KY
2. Jasper Cosby from Benton, Ky
Misc Division
1.
Jasper Cosby & Madisyn Stephens
2. Allie Asher from Uniontown, KY
3. Hack Girls & Spencer from Benton, KY & Reidland

week 6Week #6 March 4 – Top Point Winner Jacob Johnson

Beginner Division
1.Kadence Monroe from Benton, KY
2 Madisyn Stephens from Hardin, KY
3. Bella Hack from Benton, KY
Junior Division
1.Alisabeth Culp from Reidland, KY
2.Ryker Cagle from Clinton, KY
3.Aliyah Habeck from Eddyville, KY
Adult
1. Jacob Johnson from Guthrie, KY
2. Dan Arnett from Benton, KY
Sr Adult
1. Dee Dee Guthrie from Benton, KY

2. Rick Canup from Metropolis, IL
3. Shannon Suttle from Madisonville, KY
Instrumental
1. Alisabeth Culp from Reidland, KY

week 5Week #5  Feb 25 – Top Point Winner Ray Crawford

Beginner Division
1.Bailey Allred from Calvert City, KY
2.Bella Hack from Benton, KY
3. Madisyn Stephens from Hardin, KY
Junior Division
1.Corie Moore from Ledbetter, KY
2.Alisabeth Culp from Reidland, KY
3.Corie Moore from Ledbetter, KY
Adult
1 Ray Crawford from Wickliffe, KY/Summer Clapp from Metropolis, IL
2. Summer Adams from Henderson, KY
Sr Adult
1. Paul Ellingson from Benton, KY
Instrumental
1.
Ellie Hack from Benton, KY
2. Alisabeth Culp from Reidland, KY

 

Weekweek 4 winners #4  Feb 18 – Top Point Winner Michael Paul Castleberry

Beginner Division
1.Candice Gunn from Benton, KY
2.Kadence Monroe from Hardin, KY
3. Makayla Phelps from Auburn, KY
Junior Division
1.Michael Paul Castleberry from Benton, KY
2.Ryker Cagle from Clinton, KY
3.Corie Moore from Ledbetter, KY
Adult
1 Jonathan Phelps from Auburn, KY
2. Ray Crawford from Wickliffe, KY
3. Summer Adams from Henderson,KY
Sr Adult
1. Louie Haukeness from Dryden, Ontario
Instrumental
1.
Michael Paul Castleberry from Benton, KY
2. Ellie Hack from Benton, KY

week 3 2017Week #3  Feb 11 Top Point Winner Wyatt Wood

Beginner Division
1.Ellie Hack from Benton, KY
2.Madisyn Stephens from Hardin, KY
Adult Division
1.Candy Lyn from Calvert City, KY
2.Summer Adams from Henderson,KY
3.Ray Crawford from Wickliffe, KY
Sr Adult
1 Maddawg from Paducah, KY
2.Shannon Suttel from Madisonville, KY

Instrumental
1.Madisyn Stephens
Misc
1. 
Kadence Monrow from Benton, KY Clogging
2. Mama June from Paducah, KY Storyteller
3.Terry Neeble from Benton, KY Magic

week2 Week #2  Feb 4
Top Point Winner Wyatt Wood
Beginner Division
1.Mason Ramsey from Golconda, IL
2.Ellie Hack from Benton, KY
Junior Division
1.Sara Hedgepath from Fulton, KY
2.Elizabeth Lawrence from Murray, KY
3.Marley Kenady from Gilbertsville, KY & Bianca Alverio from Murray, KY
Adult Division
1.Wyatt Wood from  Paducah, KY
2.Haley Glisson from Mayfield,KY
3.Candy Lyn from Calvert City, KY
Sr Adult
1.Tana Carroll from Wickliffe, KY
2.CeCe & Me from Benton, KY
3.Joe Clark from Benton, KY
Instrumental
1.Kadence Tubbs from Benton, KY
2.Madisyn Stevens from Hardin, KY
3.Corbin Foster from Barlow, KY

week1

Week #1 Jan 28
Top Point Winner Ashton Coleman
Beginner Division

1.Cash Singleton from Marion, Kentucky
2.Ellie Hack from Benton, KY
Junior Division
1.Sam Smith from Mount Sterling, KY
2.Mary Sensing from Paducah, KY
Adult Division
1.Ashton Coleman from Princeton, KY
2.Amanda Hall from Elkton, KY
3.Candice Meshner from Calvery City, KY
Sr Adult
1.Bethany Caudill from Ava, Mo
2.Jerry Darnell from Paducah, KY
Instrumental
1.Cutter Singleton from Marion, KY
2.Madisyn Stevens from